הזדקנות הפנים - רפואה אסתטית ועור

הזדקנות הפנים

הזדקנות הפנים מתבטאת בשינויים רבים לאורך השנים אנו רואים שינויים בעור, שינויים בשומן התת עורי ושינויים רבים במבנה העצם.

הזדקנות העור

את הזדקנות העור ניתן לחלק להזדקנות פנימית גנטית והזדקנות הנגרמת מגורמים חיצוניים כגון: חשיפה לשמש ועישון.

הזדקנות העור מתבטאת בשינויי צבע והופעת כתמים, קמטים ושטח עור לא חלק, רפיון העור ונימים. כאשר מסתכלים על מבנה הפנים ניתן גם לראות שינויים רבים, שינויי איזון בין השליש העליון והמרכזי של הפנים, כאשר חלק הפנים העליון מתארך והחלק התחתון מתקצר.

בנוסף אנו רואים גם איבוד מנפח הפנים ואיבוד נפח נמצא גם בעור שנעשה דק יותר גם בשומן שהולך לאיבוד בעיקר ממרכז הפנים וגם בעצם.

הזדקנות השומן התת עורי

מאבד מהנפח שלו לאורך השנים. אנו רואים שקעים רבים על פני שטח העור הנוצרים בגלל איבוד השומן.

בנוסף לאיבוד השומן יש גם שינוי במיקום השומן התת עורי והוא יורד כלפי מטה בגלל כח המשיכה. לאורך השנים אנו רואים איבוד נפח ושקעים באזור קדמת המצח ובצדדים, שקעים בלחיים ואיבוד נפח לאורך קו הלחי, שקעים בין האף לפה, שקעים לצמידי הפה (קו המריונט), וגם איבוד נפח בצידי הלחי מהאוזן ומטה.

הזדקנות העצם

שינויי העצם עם הגיל מאוד משפיעים על מבנה הפנים וגם הם גורמים להחמרה בצניחת הרקמות הרכות (העור ורקמת השומן). לאורך השנים הגורמים העיקריים המשפיעים על מראה זקן הינם: רפיון הרקמה, איבוד הנפח, כיווץ השרירים בפנים וכח המשיכה. לכל אחת מהבעיות הללו טיפול מיוחד.

לסיכום: עם ההתבגרות אנו רואים שינויים רבים הן ברקמת העור, הן ברקמת השומן והן ברקמת העצם. היום אנו מסוגלים לתקן את השינויים הללו בעזרת הזרקות של חומרי מילוי על בסיס חומצה היאלרונית או בשילוב עם חוטים, מכשור מתקדם וטכנולוגיות רבות חדשות שתמצאו אצלנו ברשימת הטיפולים.