הרמת עפעפיים ללא ניתוח - רפואה אסתטית ועור

הרמת עפעפיים ללא ניתוח

העיניים העפעפיים והאזור שסביב העיניים חשובים ליופי ולמראה חיוני וצעיר של הפנים. דווקא אזור חיוני זה הינו בין הראשונים להשתנות עם השנים ולהראות סימני גיל. הסיבות לכך הינן פעילות השרירים האחראים על הבעות הפנים, נזקי שמש ועישון וגם צניחת עפעפיים בשל ירידה באלסטיות עם הגיל.

השנויים במראה כוללים רפיון רקמה משמעותי עם עודף עור וקמטים.  צניחת העפעפיים העליונים גורמת לפנים למראה עייף, מבוגר ופחות חיוני. לאור כל זאת, הרמת העפעפיים העליונים הינה בין הטיפולים החשובים ביותר לשיפור יופי הפנים והצערתם והיא הפכה כיום לאחד הטיפולים השכיחים ביותר המבוצעים בפנים.

עד לא מזמן הרמת עפעפיים היתה אפשרית רק על ידי פעולה כירורגית (ניתוחית). בפעולה כירורגית חותכים ומסירים את העור הרפוי והעודף של העפעף, לעיתים גם עם חלק מהשריר, וסוגרים עם תפרים עדינים. אמנם לא מדובר בניתוח גדול, אבל בכל זאת זהו ניתוח. יש צורך (לפחות) בהרדמה מקומית, בחיתוך מדויק של קטע מהעפעף העליון (אם החתוך אינו מדויק התוצאה לא תהיה טובה), בתפירה מדויקת של העור והשריר הדק באיזור.  לאחר הניתוח יש תהליך ריפוי שנמשך כשבועיים הכרוך בשטפי דם, נפיחות גדולה ואף סיכון לזיהום מקומי.  בנוסף, באיזור התפרים נותרת צלקת קטנה.

לאחרונה פותחה שיטה חדשה להרמת עפעפיים שהינה ללא ניתוח.  בשיטה זו לא חותכים אלא “מאדים” ומכווצים את רקמת העור העודפת על ידי אנרגית פלזמה קרה. פלזמה הינו מצב צבירה של חומר (בדומה לגז, נוזל או מוצק) וחומר במצב של פלזמה מכיל בנוסף לאטומים נייטרלים גם חלקיקים חופשיים טעונים חשמלית.  בצוע הפעולה נעשה על ידי אנרגית פלזמה הנוצרת על ידי אנרגיה חשמלית בין העור ל"טיפ" של המכשיר.  מדובר בטיפ דק דמוי עט עדין שאינו נוגע בעור. על ידי מעבר של ה"טיפ" מעל הרקמה המטופלת נגרמת פעולה שטחית של אדוי וכווץ הרקמה.

הפעולה מתבצעת תחת אילחוש על ידי משחה (אין צורך בזריקות הרדמה).  בבצוע הפעולה באנרגית פלזמה אין צורך בזריקות ולא נעשה חתוך רקמה ולכן בעת בצוע הפעולה אין נפיחות או דימום דבר הנותן אפשרות לשליטה מלאה ומדויקת בטיפול.

לאחר הטיפול יש אודם ונפיחות לכ- 3 ימים עם הוצרות גלדים קטנים שיורדים בדרך כלל ביום הששי או השביעי לאחר הטיפול. באזור המטופל אין סימני חיתוך או  שטפי דם.  גם הטיפול באנרגית פלזמה וגם ההחלמה קלים בהרבה מהטיפול הניתוחי.

כבר לאחר שבוע ניתן לראות חלק מהתוצאה של ההרמה.  את התוצאה המלאה רואים חודש לאחר הטיפול והיא נשארת שנים בדיוק כמו לאחר ניתוח.