טיפול באור בפולסים חזקים (IPL) - רפואה אסתטית ועור

טיפול באור בפולסים חזקים (IPL)

אנרגיית אור בפולסים חזקים – IPL –  שנים בשימוש בתחום רפואת העור.

ההתוויות העיקריות הינן כתמי שמש (פיגמנטציה), נימים, רוזצאה, קופורוז, הרחבת כלי דם, גידולי עור שפירים מכלי דם, הסרת שיער והצערת העור.

התוויות

ניתן לטפל בצורה זו בנגעי עור על פני הפנים, הידיים (כתמי שמש על הידיים והזרועות), הזרועות, החזה, הצוואר ושאר חלקי גוף. יתרון גדול של הטיפול הינו חימום קל של הרקמה מסביב לאזור המטופל, דבר הגורם לזירוז ייצור קולגן ברקמה וכך להתחדשות העור.  

ניתן לכן לראות אפקט של מתיחת פנים קלה לאחר מספר טיפולים ולכן הצערת העור הינה אחת מההתוויות הפופולריות ביותר לטיפול זה.

לאחרונה, על ידי שימוש בפילטרים מיוחדים להתוויה זו, ניתן לטפל על ידי IPL גם באקנה (פצעי בגרות). תוצאות נראות לאחר כ- 5 טיפולים.

אורכי הגל בהם משתמשים הינם בדרך כלל בין 400 ל 1200 ננומטר. פילטרים מסננים חלק מאורכי הגל וכך ניתן להשתמש במכשור זה בהתוויות שונות (כתמי שמש, או כלי דם) ובסוגי עור שונים (עור בהיר או עור כהה יותר).

קירור העור בזמן הטיפול מונע כאב בזמן הטיפול ומונע חימום יתר של הרקמה.

הטיפול

מדובר בטיפול קל שנמשך כ- 20 דקות ומלווה בפולסים של אור. הטיפול לא כואב.

מומלצים 3-5 טיפולים כל 2-4 שבועות לקבלת תוצאות טובות לנגעי העור יחד עם הצערת עור משמעותית. לאחר מכן מומלץ לשמור על התוצאה על ידי כני טיפולים שנתיים בכדי להימנע מחזרה של כתמים או נימים.

גם טיפול שנתי אחד אחרי הקיץ ישמר את התוצאה ויגרום לעור להראות בריא יותר. מיד לאחר הטיפול יכול (אבל לא חייב) להיות אודם לכ- 24 שעות עם נפיחות קלה שניתן לכסות במייק אפ.  אין צורך להישאר בבית.

שילובים

במרפאתנו אנו משלבים טיפול ב IPL- יחד עם טיפולים אחרים לקבלת תוצאות משמעותיות יותר וטובות יותר לאחר הטיפול וללא תופעות לוואי. אחד השילובים היעילים ביותר הינו שילוב של IPL  עם פילינג.  

לעיתים אנו משלבים IPL  עם גלי רדיו בטכנולוגיות שונות ולעיתים (בעיקר כטיפול בכלי דם או בצלקות) אף משלבים IPL עם לייזר.  

חשוב מאוד לזכור שלשימוש בשילובים דרושה מומחיות ומיומנות בתחום.