טיפול בצלקות אקנה - רפואה אסתטית ועור

טיפול בצלקות אקנה

בעבר צלקות מאקנה הייתה אחת הבעיות הקשות לטיפול. גם עם טיפולים קשים למטופלים כגון פילינג כימי עמוק ולייזר CO2 התוצאות היו חלקיות בלבד עם זמן ההחלמה ממושך ומהלך ריפוי קשה.

בעשור האחרון נוסף לרשימת הטיפולים בצלקות אקנה טיפול חשוב שהפך להיות הטפול המועדף, טיפול על ידי גלי רדיו פרקציונליים. עם טיפול זה ניתן להשיג שיפור משמעותי (יש צורך ב 5-10 טיפולים) ובניגוד לטיפולים אחרים הטיפול קל למטופלים ומלווה באדמומית ליום אחד.

במרפאתנו אנו מטפלים בצלקות אקנה עם מכשירים שונים של גלי רדיו, חלקם עם פינים או עם מחטים ואנו משלבים בטיפול בין הטכנולוגיות השונות.

במרבית המקרים יש צורך לשלב גלי רדיו עם טיפולים אחרים דוגמת פילינג כימי או לייזר או חיתוך הצלקות (SUBCISION). יש צורך להתאים לכל מטופל את דרכי הטיפול המתאימות ביותר עבורו.

טיפול באמצעות גלי רדיו פרקציונליים

טיפול בגלי רדיו גורם לחמום עמוק של הרקמה, לפרוק קולגן ויצירה חדשה שלו. הטיפול אף גורם לכווץ רקמתי.

בטיפול על ידי גלי רדיו פרקציונליים אנרגיית גלי הרדיו מועברת באופן פרקציונלי לעור כלומר רק חלק ממנו נפגע.

כאשר האנרגיה עוברת את האפידרמיס (שכבת העור העליונה) היא מגיעה לדרמיס.  בדרמיס נוצר חימום נפחי – (וולומטרי ) של הרקמה הגורם להצערה כללית, מיצוק והרמה הדרגתית של הרקמה.

חימום רחב של הדרמיס (שכבת העור השניה) גורם לייצור מחודש של קולגן ורקמת חיבור בעור וכך להתחדשות העור, הצערת עור, כיווץ הרקמה, הרמת העור, שיפור בקימטוטים, שיפור בצלקות אקנה ובאקנה, בסימני מתיחה, ריפיון ועוד.

בעקבות הטפול יש בדרך כלל אודם קל לכמה שעות.  האודם יכול להימשך עד 48 שעות.  אין צורך להישאר בבית לאחר הטיפול. לעיתים יש אף נקודות מודלקות קטנות שמתקלפות תוך כ 3-5 ימים.   תופעות אלו תלויות בעוצמת הטיפול, בסוג העור ובתגובה האישית שלו לטיפול.  לאחר הטיפול ניתן לשים איפור ולהמשיך בפעילות הרגילה (אין צורך בחופש).

התוצאות של טפולים אלו מעולות. אין סיכונים ואין צורך להישאר בבית לאחר הטיפול.  טיפול זה הינו אחד מהפופולריים ביותר בין המטופלים.

ניתן לבצע טיפול זה גם באנשים עם עור כהה.